Kokį maistą rinktis iškyloms vasara?

Venkite šviežių ir rūkytų gaminių: Kai karšta, svarbu vengti šviežių, rūkytų mėsos produktų, pieno gaminių. Jei renkatės šviežiai pagamintą maistą, jį rekomenduojama suvartoti kuo greičiau. Visgi verčiau rinkitės specialius konservus, termiškai apdorotus bei tinkamai supakuotus troškinius, mėsos gaminius. Taip pat visada su savimi turėkite džiovintų uogų ar vaisių – tai puikus užkandis ilgų kelionių metu.

Rinkitės maistą, kuriame gausu vandens: Vandens kiekis mūsų suvartojamuose produktuose tiesiogiai lemia mūsų savijautą, ypač karštuoju laikotarpiu. Kadangi 20–30 proc. vandens į žmogaus kūną patenka su maistu, gydytojas–dietologas į paros racioną rekomenduoja įtraukti vaisius ir daržoves, kurių sudėtyje gausu vandens. Pavyzdžiui: Melionus ar apelsinus, nes jų sudėtyje net 90 proc. vandens, taip pat gausu gliukozės. Arbūzus – vandens bei vitaminų A, B ir šaltinį. Vaisių galima vartoti tiek šviežią, tiek šaldant kubeliuose kaip šerbetą. Uogas, kuriose gausu ne tik vandens, bet ir antioksidacinių savybių turinčių medžiagų. Saldžiąsias paprikas, agurkus, salierus ir salotas, nes tai bene daugiausiai vandens savyje turinčios daržovės.

Skystesnis ir lengviau virškinamas maistas Pagaliau karštomis dienomis žmonėms gresia ne tik apsinuodijimas, bet ir sunkumo pojūtis pilve. Taip nutinka dėl to, kad mūsų organizmas stengiasi kuo labiau apriboti šilumos gamybą, o tai sulėtina ir maisto virškinimo procesus.

Kaip pasigaminti tobulo skonio ceburekus: išsamus gidas

Kaip pasigaminti tobulo skonio ceburekus: išsamus gidas

Kaip Pasigaminti Tobulo Skonio Čeburekus: Išsamus Gidas Čeburekų Paslaptys: Tešlos Meistriškumas Įdaras: Sultingumo Garantija Formavimas ir Kepimas: Traškumo Magija Patiekimas: Paskutinis Akcentas Išvada: Tobulo Skonio Čeburekų Receptas Kaip Pasigaminti Tobulo Skonio...

Salotos su tunu

Salotos su tunu

Receptas: Salotos su tunu Ingredientai: - 1 skardinė konservuoto tuno savo sultyse arba aliejuje - 100 g mišrios salotų žalumynų (pvz., romainų, rukolos, špinatų) - 1 vidutinio dydžio pomidoras - 1 nedidelis raudonasis svogūnas - 1 agurkas - 1 raudonasis paprikos...