Svarbiausios sulčių gaminimo taisyklės

Kad sultys būtų geros ir sektųsi darbas, reikia griežtai laikytis technologinių reikalavimų ir taisyklių.

Vartoti tik tinkamą žaliavą. Geras sultys galima gauti tik iš žaliavos, kuri atitinka valstybinių standartų reikalavimus, t.y., tam tikros masės būdingos veislei spalvos ir formos, nepažeistą ligų ir kenkėjų. Namų sąlygomis galima vartoti ir paprastesnę žaliavą.
Dirbti švariai ir greitai. Patalpa, kurioje gaminamos sultys, turi būti labai švari. Joje neturi būti nemalonaus kvapo medžiagų, pavyzdžiui, žibalo, naftalino, amoniako ir kt. Gaminant sultys, toje pačioje patalpoje nepatartina skalbti, gaminti valgį, ypač su kvapiais prieskoniais. Darbo metu nereikia darinėti lango ar durų, kad iš lauko į patalpą su oro srove nepatektų mikrobų. Stalas, darbo įrankiai ir visos priemonės prieš pradedant dirbti nuplaunami karštu sodos tirpalu. Šeimininkė turi dėvėti švarius drabužius, dar geriau – baltą chalatą, o galvą apsirišti skarele. Ypač švarios turi būti rankos. Jos plaunamos muilu, panagės valomos šepetėliu. Atsineštą iš sodo ar pirktą žaliavą, kad ji nesugestų, jeigu nėra kur laikyti, reikia perdirbti į sultys ta pačią dieną.
Vengti oro ar šviesos. Oro deguonis, ypač saulės šviesoje, yra svarbiausias vitaminų ir kitų medžiagų skaidytojas. Kuo ilgiau laikoma susmulkinta žaliava, tuo didesni vitaminų, rūgščių ir kt. nuostoliai. Skilimo intensyvumas priklauso nuo šviesos ryškumo ir temperatūros aukštumo. Dėl to sultys reikia gaminti vėsioje ir aptemdytoje patalpoje.
Vengti žaliavos sąlyčio su metalu. Beveik visi metalai gadina sultys. Mat organinės rūgštys tirpina metalus, o susidarę tirpūs junginiai pereina į sultys ir yra kenksmingi. Pirmiausia reikia vengti cinkuotos skardos indų bei priemonių. Netinka ir žalvaris, nes į jo sudėtį įeina cinkas ir varis. Palaikytos variniame inde vaisių ir uogų sultys, susidarius tirpiems vario junginiams, įgauna nemalonų metalinį prieskonį. Nuo susilietimo su variu ir geležimi gerokai sumažėja vitamino C sultyse. Aliuminiai indai tinka žaliavai paruošti ir trumpai naudoti, bet jose sulčių ilgiau laikyti negalima. Sultys gaminti ir jas laikyti geriausia stikliniuose, mediniuose, fajanso ir emaliuotuose induose ( pastaruosiuose emalė neturi būti suskilinėjusi ir išdaužyta).

Kaip pasigaminti tobulo skonio ceburekus: išsamus gidas

Kaip pasigaminti tobulo skonio ceburekus: išsamus gidas

Kaip Pasigaminti Tobulo Skonio Čeburekus: Išsamus Gidas Čeburekų Paslaptys: Tešlos Meistriškumas Įdaras: Sultingumo Garantija Formavimas ir Kepimas: Traškumo Magija Patiekimas: Paskutinis Akcentas Išvada: Tobulo Skonio Čeburekų Receptas Kaip Pasigaminti Tobulo Skonio...

Salotos su tunu

Salotos su tunu

Receptas: Salotos su tunu Ingredientai: - 1 skardinė konservuoto tuno savo sultyse arba aliejuje - 100 g mišrios salotų žalumynų (pvz., romainų, rukolos, špinatų) - 1 vidutinio dydžio pomidoras - 1 nedidelis raudonasis svogūnas - 1 agurkas - 1 raudonasis paprikos...