Dažnai kyla klausimai, ar galima pakeisti sodą kepimo milteliais ir atvirkščiai. Mes ir nusprendėme paaiškinti Jums, kuo skiriasi ir ką, kur naudoti.
Dažniausiai, sodą arba kepimo miltelius mes naudojame, kad maistas būtų purus. Tai mums visiems žinoma cheminė reakcija dar iš mokyklinių pamokų, kai šarmai susijungia su rūgštimi, įvyksta reakcija, kurios metu išsiskiria didelis anglies dioksido kiekis – būtent dėl dujų burbuliukai tešla tampa puri.
Tuo metu kepimo miltelių sudėtyje jau yra soda ir rūgštys(viena ar kelios), kurios parenkamos tokiu santykiu, kad nereikėtų jaudintis, ar soda tinkamai sureaguos su rūgštimi. Taigi, įmaišę į tešlą kepimo miltelius, mes galime būti tikri, kad jos komponentai pilnai sureaguos(veikiami temperatūros ir drėgmės).
Logiška, kad įprastai sodos reakcijai reikia rūgšties ir ji negali pakeisti kepimo miltelių, jeigu recepte nėra rūgšties(medaus, pieno produktų, uogų, ir kt.). Apskritai kepimo miltelius galima pasigaminti patiems, sumaišius sodą ir citrinos rūgštį, tačiau yra didelė tikimybė, kad bus padarytos klaidos proporcijose, dėl kurių nebus to purumo, kuris mums reikalingas ir gali būti nereikalingų mums skonių.
Dažniausias klausimas yra toks, ar reikia gesinti sodą su actu. Atsakymas – NE. Sujungus sodą su actu visas dioksidas išgaruoja dar prieš patekdamas į tešką.
Antras pagal populiarumą klausimas – kodėl recepte kepimo milteliai ir soda naudojami kartu? Kai recepte yra rūgščių, kodėl neišnaudoti dar ir jų galimybes?
Apibendrinkime:
- soda ir kepimo milteliai yra skirtingi produktai ir jų negalima pakeisti kitais;
- yra receptų, kur naudojama soda ir kepimo milteliai, naudokite abu ingredientus;
- naudokite kokybišką sodą (dažniausiai parsidavinėja mažuose pakeliuose);